Integrace systému Aperio® výrobce ASSA ABLOY

29. 05. 2015

AA Logo Aperio official Integrator blck rgb

Naše společnost se stala oficiálním integrátorem bezpečnostního systému Aperio® výrobce ASSA ABLOY. Od této chvíle Vám můžeme nabídnout toto řešení ve spojení s naším přístupovým systémem PowerKey.

Co je to Aperio® ?

Aperio® je nejnovější bezdrátová technologie, která efektivně integruje dveřní kování vybavené čtecí jednotkou nebo mechatronické cylindrické vložky do on-line systémů kontroly vstupu. Použitá Wi-Fi komunikace propojuje na krátké vzdálenosti on-line koncová zařízení s kontrolérem, který je začleněn do běžné LAN infrastruktury a přes TCP/IP protokol komunikuje s řídícím serverem.

AA Aperio online

 Proč Aperio® ?

Instalace tradičního řešení kontroly vstupu je z důvodu potřeby kabeláže finančně náročnou variantou. Proto systémy kontroly vstupu často pokrývají pouze ty nejdůležitější vstupy. Všechny ostatní dveře a vstupy jsou řešeny mechanickými zámky a tudíž jsou ponechány bez možnosti kontroly či správy. Ztráta generálního klíče představuje obrovské riziko, což je pro bezpečnostní manažery nepřijatelné. Z tohoto důvodu byla vyvinuta technologie Aperio®. Dveře se snadno vybaví elektronickým zámkem Aperio® s integrovanou RFID čtecí jednotkou nebo mechatronickou cylindrickou vložkou a následně se propojí se stávajícím systémem kontroly vstupu. Díky tomu získají bezpečnostní manažeři a správci budov větší kontrolu a mohou jednoduše reagovat na organizační změny. Správa systému kontroly vstupu bude navíc probíhat pouze z jediného místa a uživatelé budou využívat pouze jednu RFID přístupovou kartu.

Princip fungování a výhody bezpečnostního systému Aperio® společnosti Assa Abloy můžete shlédnout na následujícím videu.

Věděli jste, že

Aperio® bezdrátové zámky

  • představují ekonomicky efektivní řešení pro kanceláře, nemocnice, univerzity a další oblasti použití.
  • mohou být nainstalovány postupně na všechny dveře, do interiéru a exteriéru, se středním či vysokým stupněm zabezpečení.
  • jsou vhodné i jako rozšíření stávajících přístupových systémů.
  • mohou používat stávající přístupové karty všech běžných RFID technologií.
  • využívají Wi-Fi online komunikace bez potřeby vedení kabeláže.
  • umožňují jednoduchou a rychlou instalaci do stávajících plných i profilových dveří i na skleněná dveřní křídla nebo stěny.
  • nejsou připojeny k elektrické síti a nespotřebovávají žádnou energii, pokud nejsou v činnosti. Životnost baterií je více než 40 000 cyklů (2 roky) a jejich výměna je velice jednoduchá.

AA Aperio escutcheon premium white card background office 

ASSA ABLOY je přední světový výrobce v oblasti zamykacích technologií, který nabízí kompletní portfolio uzamykacích dveřních systémů. V rychle rostoucím odvětví elektromechanické bezpečnosti má ASSA ABLOY vedoucí postavení v oblastech řízení přístupu, identifikace, automatizace vstupu a hotelové bezpečnosti.